top of page

Usluge

01.

Savetovanje adolescenata moze poboljsati generalno raspolozenje deteta i mlade osobe, unaprediti osecaj sopstvene vrednosti, povecati samopouzdanje i samopostovanje.

 

Bitna stavka savetodavnog rada sa adolescentima jeste da ih naucimo, odnosno usmerimo na nacine kojima mogu koristiti spoljasnje resurse kako bi se nosili sa situacijama u kojima se svakodnevno nalaze (medju vrsnjacima, u emotivnim odnosima, skoli ili porodici, kao i nacinima na koje mogu bezbedno kanalisati emocije koje ih u ovom periodu preplavljuju.

02.

Pruzanje podrske roditeljima, kroz porodicno savetovanje, je jedan od kljucnih koraka u procesu savetodavnog rada, ima za zadatak bolje razumevanje vaseg deteta tokom ovog prelaznog i veoma turbulentnog perioda izmedju detinjstva i odraslog doba.

 

Ovaj period pogadja decu od pocetka, pa sve do kraja perioda adolescencije, a porodicno savetovanje ima za cilj izgradnju kvalitetnijeg odnosa, poverenje i komunikacije izmedju roditelja i deteta. Da bi izasli u susret ovom zadatku, neophodna je otvorena participacija roditelja koji imaju udela u vaspitanju i odgajanju deteta.

03.

Kakve odnose gradimo sa partnerom u velikoj meri zavisi od ocekivanja, nacina na koji svakodnevno komuniciramo nase zelje, potrebe i htenja. Na kraju, da li i na koji nacin resavamo konfliktne situacije kada naidjemo na njih.

 

Cesto se desava da zbog problema u nacinima na koje komuniciramo dodjemo do naizgled nepremostivih problema u odnosu.

 

Partnersko savetovanje je namenjeno parovima koji imaju poteskoca da realno sagledaju problem i da nadju konstruktivne nacine za resavanje istog.

 

Uloga savetnika je da kroz individualne ili grupne razgovore sa parom, unapredi odnos komunikacije, a u cilju izgradnje kvalitetnog partnerskog odnosa.

bottom of page